חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

התו הירוק הוא לא חוקי. מאמר מאת עו"ד תמיר טורגל
לא-חוקי! *** לא-חוקי! *** לא-חוקי! כדאי להבהיר פעם אחת ולתמיד מדוע התו / הדרכון הירוק וכל הדרישות להצגת תוצאות בדיקות - לא חוקי!
התו הירוק הוא לא חוקי. מאמר מאת עו"ד תמיר טורגל

הזכות לפרטיות – סודיות רפואית, היא זכות שניתן רק לוותר עליה מתוך רצון חופשי של בעל הסוד. לא ניתן לדרוש מאדם לוותר על סוד.

הזכות הזאת היא למעשה ביטוי של חובה – חובת כל האנשים מלבדך לכבד את הסודיות הרפואית שלך. בבחינת מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך. שכן, מה שדורש ממך אדם אחר, מחר אפשר יהיה לדרוש ממנו.

אנשים שנתפסים לרעיון המעוות שבשם החששות שלהם מותר להם להתעלם מחובותיהם לא להפר את הסודיות הרפואית של אחרים, נכשלים להבין שהדבר הזה יחזור אליהם חזרה כאשר ידרשו מהם להציג אישורים להזרקה 4, 5, 6, 7, 8, אישורים לבדיקות מכל סוג, אישורים למידע גניקולוגי / אורולוגי, ועוד כיוצא באלה. כל הדרישות האלה עניינים של צנעת הפרט.

אם ממשיכים בקו הזה בהמשך יהיה אפשר גם לדרוש הצגת אישור לאיזה מפלגה הצבעת כדי להיכנס לעבודה, למסעדה או לקבל שירות.

צנעת הפרט מאפשרת חברה חופשית. בלעדיה אין חברה חופשית. חברה שאינה שומרת על צנעת הפרט היא חברה פאשיסטית ועדיף לפרק חברה כזו.

הסודיות הרפואית – צנעת הפרט של אדם היא כבודו של האדם, כלומר מבטאת את חובת כלל האנשים האחרים לכבד אותו ולאפשר לו לשמור על צנעת הפרט שלו.

צנעת הפרט בעניין הסודיות הרפואית היא חלק מהותי בקיום של האדם ולכן אינה יחסית. כלומר אינה ניתנת לביטול בשום תנאי. וויתור על סודיות רפואית יכול להיות רק מתוך רצון חופשי.

אף מדינה, אף ממשלה, אף בית משפט, ואף אדם, אינם רשאים לקבוע אחרת. הסודיות הרפואית היא אולטימטיבית ואינה ניתנת למיקוח. מי שקובע אחרת מאיים על הקיום שלנו באופן אישי ומאיים על הקיום המשותף שלנו כחברה.

יש לכל אדם זכות לחיים, זכות לסודיות רפואית, זכות לנשום באופן חופשי.

עכשיו אפשר להפסיק לשאול את עצמכם ואחרים האם התו / דרכון הזה חוקי? ומה אפשר לעשות?

מה שאפשר לעשות, מה שאין ברירה אלא לעשות, זה למצוא את הדרך, כל אחד בהתאם למצב בחיים בו נתקל באיום כזה, לשמור על עצמו ולהתנגד למה שפסול ואסור. אין נוסחה אחת ואין פתרון קסם.

הרמב”ם מלמד אותנו שכל מעשה של אדם, בכל זמן נתון, מתמצה בסופו של דבר למצווה או עבירה. האדם בעולם הזה רק יכול לבחור בעשיית הטוב או בדבר אחר. סך הבחירות שלנו מעמידות אותנו במקום, ברמה האנושית שבה אנו נמצאים, ורק אנו (לא אף אחד אחר) שמים את עצמנו במקום שבו אנו עומדים.

שבת שלום.

תגובות למאמר

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
32 תגובות
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
מרים

מעולה . כמה טוב שקיים

לילה טחן

המון תודה תמיר תבורך על כל מעשיך הרבים אתה משענת גדולה להמון אנשים כמוני הזקוקים להארה ולתמיכה תבורך אמן

שושי הרשקו

תודה לך!

מיכל

תודה , עו”ד תמיר, ובכל זאת, מגיעים לבית משפט והחוק לא לצידנו, הגשתם כל כך הרבה עתירות נגד התו הירוק וכולם נפסלו על הסף. הדבר הקשה ביותר בתו הירוק זה מקומות העבודה, שעל אף שאינם מוגדרים כתי ירוק מתנים את הגעת העובד לעבודה בהצגת בדיקות כל 72 שעות, אז מה תכלס אפשר לעשות?

שמחה

בית המשפט העליון הולך לפי הרוב ולא מחליט לענינו של הדיון.

יפעת

היי , אם יש חוק שיכול להגן עלינו ויש לאן לפנות תפרסמו בבקשה. איך נמשיך לחיות ככה? אני מורה בבית הספר ועד עכשיו עשיתי בדיקות עכשיו אני חוזרת עם ההתניה הזו של בדיקות פעמיים בשבוע זה מטורף. מה אני אמורה לעשות? למי עלי לפנות בית הספר מעסיק אותי דרך העיריה והעיריה כפופה למדינה ולחוקים שלה והחוקים של המדינה משתנים עכשיו מתחת לאף שלנו בלי הצבעה ובלי משאל עם ! הכל נעשה אחרי שטיפות מוח של שנה שלמה עד שכבר כולם השתכנעו שהחיסון הזה הוא החיים הוא האמת מבלי לחקור או לשאול שאלות!!! אני באמת לא יודעת איך לעמוד מול מנהלת בית ספר שגם אותה הכריחו להזריק והיא בלית ברירה מתנה לי תנאים כי גם את זה מכריחים אותה לעשות. כדי שלא תאבד את העבודה שלה. אנחנו בתוך מערבולת !

Jenny

לעו”ד רותם בראון ועירית ינקוביץ’ תצפי בהקלטה דל הזום לאנשי חינוך איתן

חיה

איפה אפשר למצוא את ההקלטה?

מיטל
גלעד

אולי תנסי לחפש עבודה במקום שיכבד את ההחלטות שלך כמו אנשים שיתחילו להוציא את הילדים ממסגרת החינוך לחינוך ביתי..תראי אם יש קבוצות כאלו שמעונינות במורים עם הכשרה..ובכל מקרה צריך לעשות הכל כדי להחזיק מעמד ולא להישבר כמה שזה קשה כי זה לא ימשך לנצח המצב הזה, זה ימשך עד שמספיק אנשים יתעוררו ויגידו לא

יצו

נכון גלעד! השלטון והמדיה מלאים שקר! אשר פיהם דבר שוא! ושקר אין לו רגלים. ועל זה אמרו חז”ל שלפני ביאת המשיח האמת תהא נעדרת.

יצו

כל המורים והמורות וכן כל עובדי מטפלי בריאות (health care workers ) וכן כל העובדים בכל מקום שהם בין בארץ ובין בחו”ל צריכים לעשות שביתה גדולה( אם זה לא יגרום לנו סגר על עצמנו) כדי שלא ישלטו עלינו.

רחל

כדאי שנתאחד יחד עטבדי בריאות, חינוך וכל מי שזה חשוב לו!

ניצה

נהדר

ישראל פרנד

הנקודה החשובה והכואבת בכל עניין האי חוקיות הזו היא שלא נאמרת מילה על כך שבתי המשפט יתמכו בגישה הזו. מדובר במוסדות שהתקרנפו זה מכבר ורק אם בעולם תהיה תזוזה לא שולית לכיוון שלנו, הם יזכרו להיגרר אחרי זה.

שמחה

תודיע לדופטי העליון

Elinor Tarandash

תודה לך תמיר!
על כל מה שאתה עשית וממשיך לעשות 🙏❤️

רבקה

תודה רבה. אני ממש לא יודעת מה לעשות רוצים תיו ירוק או בדיקות לביקורים בבית אבות ואני ממש לא יודעת איך ללכת עם זה. אז מה אני לא אבקר את אמא שלי? או שאוותר והעשה בדיקה ותשלום על כל בדיקה?? ממש מכעיס אותי ומעציב

לילי

רעיון: אולי תשלחי לאמא שלך מונית שהיא תגיע אליך? לעניות דעתי קשישים בבתי אבות אינם בכלא והם רשאים לצאת החוצה. אז תארגני לה מונית שהיא תבוא אליך הביתה.

גילי

בית עסק שמתנה כניסה בתו ירוק/בדיקה רפואית – האם הוא מסתכן בתביעה משפטית או בקנסות ללא משפט במצב המשפטי של ימינו?

נגה

זה מאבק על הדמוקרטיה, על החופש, על האויר והעתיד שלנו במדינת ישראל.
למדו מהצרפתים על חופש וזכויות אדם. זה בדנ”א שלהם ואילו בדנ”א שלנו אנחנו עם של עבדים. עצוב. הלוחמים, צהל, בוני הארץ… הכל נעשה כלום כשקצת מפחידים אותנו לא עם טילים ומטוסים אלא עם …וירוס…
שלא פוגע ב 99% מהאוכלוסיה.!!
עכשיו אנחנו עבדים של הפארמה בניצוח השלטון במדינה. עבדים היינו, והשארנו.

דניאלה

נכון מאוד אבל חסר ערך אם אתם לא נילחמים לבטל אותו משפטית

ישעיהו אתגר

התחלתם התחלה טובה. אתם ראויים לתמיכה.

ישעיהו אתגר

יש להזמין את הציבור לפרט ולפרסם שמות וכתובות של מסעדות הדורשות תו ירוק כדי שיוחרמו ע”י הציבור. . . יש לפרסם שמות של קורבנות חיסון שלישי כמו ח”כ אלחרומי – כדי להגביר המודעות לסכנות ולבנות תיק מפורט נגד השרים, הח”כים רופאי הציבור אכולי השוחד ושדרי הטלביזיה השותפים לפניקה ולשטיפת המוח. יש לפרסם הוראות משרד הבריאות לרופאים למניעת תרופות נגד הקורונה, לסילוקן מהמדפים, למניעת תיעוד של תגובות ל”חיסון” ולמניעת נתיחות לאחר המוות של קורבנות ה”חיסון”. עצם הפרסום חיוני ביותר. בכל אלה יש להפציץ את שארית העיתונות במכתבים למערכת וכמובן את רשתות האינטרנט. יש להמנע מההשתקה שאיפשרה את הזוועות בגרמניה לפני 90 שנה.

גיל

חזק! להתנגד! לחשוף את הנוכלים והרמאים! ולפעול ביחד לבער את הרע מקרבנו. לבער אותם!

יצו

בהחלט!!!

שירה

כמה חשובים הם מילותייך
עם כל החששות
אנו צריכים לזכור השחוק עומד לטובתינו

המון תודה על כל פועלך

אירינה

תודה רבה, תמיר! אם סיור יגע לבית משפט לא נזכה?

20.  (א) מטפל או מוסד רפואי רשאים למסור מידע רפואי לאחר בכל אחד מאלה:

(1)  המטופל נתן את הסכמתו למסירת המידע הרפואי;

מה הסיבה יכולה להיות?

אין פה מדרושים את המידע מישהו מחוץ בית חולים. מי שדורש זה מעביד בדרך כלל. אין אצלנו מטפל, אנחנו לא במסגרת בית חולים. מה התשובה פה? יש עוד חוק שיכול לפרט את זה?

המון תודה מכל הלב.

עדנה חיימיאן

בעירית ראשון לציון לא נתנו לי להיכנס ללא תו ירוק ולא עזר לי כלום שאמרתי שזה לא חוקי.

תמי

מה החוק לגבי אילוץ בדיקות וכל השיט בעבודה, ואם לא, איום תחילה יציאה לחופש עד לפיטורים, האם זה חוקי.הם טוענים שזה בחוק, מה באמת החוק בנושא זה?

ג'יז

אז מה הפתרון?
שלמורה אומרים לו אתה לא יכול להמשיך לעבוד… ?

אנדראה

תודה על המאמר