חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

החזית המקצועית לאתיקה הגישה מכתב אזהרה ל-FDA על זריקת הקורונה לילדים
7:00 בבוקר, שעון ישראל - זה היה הדד-ליין האחרון להגשת הערות ל-FDA לקראת הדיון בהרחבת מתן אישור החירום לפייזר, הפעם לילדים בני 5-11.
החזית המקצועית לאתיקה הגישה מכתב אזהרה ל-FDA על זריקת הקורונה לילדים

ב-6:49, על הג'אנט כמעט, ואחרי לילה לבן, Osnat Navon לחצה SEND והאזהרה שלנו נשלחה. אזהרה מטעם Professional Ethics Front \ החזית המקצועית לאתיקה ל-FDA, המעלה חששות כבדים ביחס למהימנות, לאתיקה ואף לחוקיות הנתונים המגיעים מישראל.

הבעיות הקיימות הן רבות. אנחנו הצפנו במכתב האזהרה 4 מרכזיות:

1. היעדר מערכת ניטור תופעות לוואי בישראל המאפשרת דיווח נאות, ושקופה לציבור הרחב, לרופאים ולחוקרים עצמאים המבקשים לבחון, ללא תיווך משרד הבריאות, את הנתונים.

2. בעיות וקשיים חמורים ביכולת של רופאים ואנשי בריאות הציבור לדווח – זאת, הן עקב העובדה שהמערכת עצמה מורכבת, ולרופאים, בעיקר במציאות הכאוטית כעת, אין יכולת לעשות זאת, והן בגלל שגם כאשר רופאים כן מדווחים, הדיווחים שלהם "נרשמים על הקרח". הסעיף הזה במכתב גובה על ידי תצהירים החתומים ע"י עורך דין של תשעה רופאים – תשעה אמיצים שהסכימו להתייצב ולהצהיר בחתימתם שהם עצמם טיפלו במקרים של מיוקרדיטיס ו/או מכירים מקרוב מקרים כאלה, אך לא הצליחו לדווח בשל הקושי העצום, או לחילופין דיווחו למשרד הבריאות ולא נענו. להצהרות האלה יש חשיבות עצומה, שכן הן מטילות צל ענק על נכונות הטענה שהעלתה ד"ר אלרעי-פרייס בפני ה-FDA בספטמבר, שלפיה זוהה רק חולה מיוקרדיטיס אחד מקרב 3 מיליון מחוסני בוסטר. זה פשוט לא סביר מבחינה סטטיסטית.

3. סילוף מידע ונתונים – שתי הדוגמאות משלושת השבועות האחרונים ממחישים זאת היטב – מחיקת אלפי דיווחים מדף הפייסבוק של משרד הבריאות, ושיכתוב היסטוריית הנתונים בלוח הבקרה של משרד הבריאות.

4. הפרות אתיות וחוקיות בתהליך איסוף המידע – החיסונים במדינת ישראל ניתנים ללא הסכמה מדעת, עובדה המהווה הפרה של קוד נירנברג, חוק זכויות החולה ותקנות משרד הבריאות עצמו לניסויים בבני אדם. יתירה מכך, הם ניתנים תוך שימוש באמצעי לחץ ואיומים המגיעים עד כדי כפייה. למעשה, פרופ' חזי לוי עצמו הבהיר בחודש יולי שמתן המנה השלישית למדוכאי חיסון מחייב אישור הלסינקי. ואם הוא מחייב הלסינקי למדוכאי חיסון, על אחת כמה וכמה לאנשים בריאים, ועוד יותר לצעירים ולבני נוער, שהסיכון שלהם למיוקרדיטיס גבוה במיוחד.

וזו האזהרה שלנו ל-FDA: "בספר ויקרא נאמר "לא תעמוד על דם רעך". ברוח המלים האלו, אנו מפצירים בוועדה לקחת בחשבון את האזהרות הדחופות שלנו ולאמץ זהירות מירבית בהתייחס לנתונים מישראל הנוגעים לבטיחות ויעילות של חיסוני פייזר-ביונטק". אנחנו מדינת המעבדה. זאת עובדה. ביססו אותה בדבריהם מנכ"ל פייזר עצמו, הסגן שלו, ולאחרונה גם ד"ר פאוצ'י עצמו.

אז אם אנחנו המעבדה – So be it. בואו תשמעו מה יש לעכברי המעבדה שלכם לומר, לא רק למי שמנהל אותה. ומה שיש לנו לומר עשוי להציל את הילדים של כולנו – שלנו, אבל גם שלכם. תודה לכל האנשים הנפלאים בProfessional Ethics Front \ החזית המקצועית לאתיקה שעשו במלאכת הקודש, לרופאים האמיצים שחתמו בשמותיהם על התצהירים, ולעוד הרבה אנשים מדהימים שפעלו מאחורי הקלעים כדי שהמבצע הזה ייצא לפועל בתוך ימים ספורים.

המכתב יתורגם בימים הקרובים לעברית. מצורף קישור לכתבה על מכתב האזהרה שלנו.

תגובות למאמר

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
10 תגובות
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
pam

תודה רבה. אפשר לצרף את המכתב המקורי באנגלית? אני לא רואה אותו פה.

רותי טנר

מברכת ומודה מודה מודה לכם בזכותכם יש תקוה לילדינו.

מימי

יישר כח, שיהיה בהצלחה רבה. אפשר לפרסם את עותק ההתנגדות?

אלכסנדרה

תודה רבה לכם על העבודה הקשה שלקחת על עצמכם. זה לא ברור מעליו. אני ובני מצדיעים לכם.
נשמח לקרוא את המכתב באנגלית. תודה רבה.

מיכאל אלקיים

עבודת קודש לבריאות אדם לא פחות אתן עושות .

נאוה מור

יישר כוח להתמדה
חייבים לעצור את הטרפת להזרקות
אין אמון בכלום

אחד מן השוק

הכל מעריך את הפועלים והעוסקים, אבל לדעתי יש פה בזבוז זמן ומאמץ. האף די איי כולו מושחת עד היסוד, ולא צריך להיות גאון בשביל לראות זאת. הנה הנתונים הרשמיים של מערכת ווארס, אחרי כל המחיקות הרבות, עדיין מבעיתים ומסמרי שער. והיה צריך לעצור כבר מזמן. כמו שאמרו רבים, באיזה שפעת בשנות השבעים הוציאו חיסון ואחרי חמישים הרוגים הפסיקו לחסן. פה יש בווארס כבר קרוב ל-20 אלף. ולא די לא שמפסיקים אלא מרחיבים את היריעה לילדים קטנים שאין להם שום סיכון מקורונה. הם יאשרו את החיסון לא משנה מה, וכל מה שהם לא אישרו כרגע את הבוסטרים היה אחיזת עיניים כאילו יש שם דיון ולא מאשרים כל דבר.

גלית

חזקו ואמצו
מקווה שתמצא אוזן קשבת

יהודה חכם

אם אני fda הייתי נבהל מההתנהלות של משרד הבריאות

חלי רובין

כל הכבוד לכל אלה שעובדים מאחורי הקלעים, לרופאים לעורכי הדין, לכותבים, לעורכים, לדוברים ובכלל לכל אלה שצועקים את האמת שלהם ולא מפחדים.
תודה שיש אתכם, הקול השפוי והאמיתי במדינה הזו. תודה תודה תודה