חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

Untitled (1024 × 576 px)
אפרת פניגזון בסקירה מיוחדת על הסיקור התקשורתי המדהים הבינלאומי שזכתה לו שיירת החירות הישראלית (14/2/22), ולעומת זאת דום השתיקה במיינסטרים מדיה הישראלית. ניתוח מרתק.
Untitled (1024 × 576 px)

אמל״ק: שיירת החירות קיבלה סיקור תקשורתי אדיר בעולם!! והתעלמות מבישה בישראל.
🔗 לינק לסקירת התקשורת המלאה.

לקח כמה ימים לאסוף ולעבד את הכמות המדהימה של הכתבות והסיקורים הזרים של ״שיירת החירות״.

>> אם אתם חיים בישראל, קוראים בעיקר עברית, לא נמצאים בטוויטר או בטלגרם, רוב הסיכויים שאתם חושבים שהשיירה המפוארת והמרשימה לא קיבלה כיסוי הולם.

זה נכון – אם אנחנו מסתכלים על התקשורת הישראלית: התאמצתי לגרד 2 כתבות בעברית (שתיהן בהארץ), ועוד בערך 4 כתבות של תקשורת ישראלית באגלית (לדוג׳ ג׳רוזלם פוסט). וזה כמובן בלי העיתונות העצמאית המצוינת שכבר קמה פה, לדוג׳ של אורלי וגיא (עמוד 53), זמן אמת של ד״ר יפה שיר רז (עמוד 54), וכמובן בלי להתייחס לתוכן הרב והמשובח של האזרחים עצמם שהם התקשורת (עמוד 60-61).

>> לעומת רפיסת התקשורת הישראלית, אספתי 50(!) כתבות זרות, לא כולל סיקור טלוויזיוני זר. כתבה מרשימות במיוחד על השיירה הפיקה רשת WION ההודית (עמוד 13) המשדרת למעל מיליארד בני אדם ב-190 מדינות, סוכנות הידיעות רויטרס (עמ׳ 2), הוושינגטון פוסט (עמ׳ 4), יאהו (עמ׳ 5), סי בי סי הקנדית (עמ׳ 7) ועוד. היו עוד עשרות כתבות זרות, אבל קיבצתי לכם את החשובות. הלינק נמצא כאן (אגב, ידוע לי שהיה סיקור טלוויזיוני, כי רויטרס, סוכנות החדשות הבינלאומית, שהגיעה עם צוות שידור שכלל רחפן, וידאו וסטילס, הפיקו כתבה, וגם חומר וידאו שנשלח לאלפי תחנות טלויזיה בכל העולם.)

>> שיא השיאים של הבדיחה?

וויינט, האתר הגדול בישראל מבית ידיעות אחרונות, שמתהדר ב״אמת״ כדברי הקמפיין האחרון שלהם עשה את הדבר הבא:

כמו כל גופי התקשורת הגדולים בעולם, גם וויינט מנויים על שירות סוכנויות הידיעות רויטרס. לכן הם מקבלים בזמן אמת דיווחים מרויטרס על אירוע ענק וחריג שמתרחש בישראל, אותו הם *לא* מסקרים.

מרוב בושה (אני מנחשת), לא יכלו וויינט להתעלם, והוציאו כתבה על השיירה. אממה? חס וחלילה שיוציאו בעברית. ככה בטעות אזרחי ישראל יראו שמשהו גדול ועוצמתי קורה להם מתחת לאף, ויתחילו לשאול שאלות רחמנא ליצלן!

לכן, הוציאו הגאונים בוויינט כתבה באנגלית, שפת הקודש, בלבד. (עמוד 41). כך לא יראו ולא ידעו הישראלים על מה שקורה, בעוד שוויינט יצאו ידי חובה ו״סיקרו״ את האירוע.

אגב, הם השתמשו בטקסטים ובתמונות של רויטרס, כי הם לא העזו לשלוח לירושלים כתב או צלם. תשפטו את זה בעצמכם.

>> האסטרטגיה שלנו בצוות התקשורת של השיירה, הייתה למקד את תשומת הלב בכתבים זרים שמעוניינים לסקר את השיירה. אליהם שלחנו את ההודעות לעיתונות, ואת המידע והדיווחים מהשטח בזמן אמת. למה להתמקד רק/בעיקר בתקשורת הזרה?לתפיסתי, כשהאווירה התקשורתית בארץ מורעלת, מגמתית, מצנזרת, משתיקה, מתעלמת, מקטינה מסיתה ומשמיצה, אין טעם לנסות בכלל להגיע אליה, פרט למקרים נדירים. אין קשב, אין במה ראויה ואין סיכוי להעביר מסר בלי ״לחטוף״.

ועל כן כדאי להשקיע משאבים בקצירת נצחונות מאשר בלחימה בהפסדים ידועים מראש.

>> זה קריטי שתפיצו את הסקירה הזו לכל עבר. כי אם יש דבר אחד שהייתי מאוד שמחה שיקרה עכשיו, זה שהתקשורת הישראלית תתגלה לציבור הרחב בעליבותה. הגיע הזמן שפניה האמיתיים של התעשייה המושחתת הזו שנקראת תקשורת , שהמרחק בינה לבין עיתונאות הוא שמיים וארץ, יחשפו. לאט לאט נתחיל לבנות פה גופי תקשורת עצמאיים, בלתי תלויים, של הציבור ומתוך הציבור, שנותנים במה ראוייה ללא צנזורה.

>> תודה לנשים אהובות שלקחו חלק בצוות התקשורת האיכותי ובזכותן הרבה מהסיקור שאתם רואים בכלל קרה: גל גור, Oshy Ellman, Osnat Eli-Weiss, Rotem Brown, Naama Moses.

>> אם הגעתם עד פה (כל הכבוד) ועדיין לא הבנתם במה מדובר, למרות שאתם עוקבים אחרי ה״תקשורת״ הישראלית: ביום שני ה-14 לפבר׳ יצאו 40 שיירות כלי רכב מכל ישראל, ואויישו 40 גשרים וצמתים, תחת ״שיירת החירות״. לשיירה הגיעו אלפי כלי רכב! ואתם לא שמעתם כלום…

איך זה יכול להיות?

מסתירים מכם?

התשובה היא פשוטה: כן.

התקשורת הישראלית כבר מזמן לא עוסקת בעיתונות. אני כותבת ואומרת את זה פעם אחרי פעם בשנתיים האחרונות. התקשורת הישראלית משפררת ומדבררת, עבור אינטרסים זרים ומממנים שונים.

יש יחידי סגולה פה ושם, עיתונאים אמיצים שמעיזים לתת במה לקולות שונים, כאלה שמסקרים את תחומי הטאבו שלא מתיישבים עם הנרטיב. אבל אפשר לספור אותם על יד אחת בערך, וגם הם מאוד זהירים.

>> לסיכום, שיירת החירות קיבלה סקירה מעולה. מדובר באירוע מתגלגל וממושך, ונכון לעכשיו מאהל החירות שהוקם בכנסת עם עשרות אוהלים מאוייש על ידי אנשים טובים ואהובים.

ביום שישי ה-18/2/22 יצאה שיירה נוספת מלטרון לכנסת בירושלים, ובצהריים הייתה שם קבלת שבת חגיגית.

אתם מוזמנים לעלות לירושלים ולהצטרף!

תגובות למאמר

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות