חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

תורידו את המסכות
יוזמה חשובה וחדשה שעלתה לאוויר היא אתר שעוסק כולו בהנגשת מידע לגבי המסכות. אותן מסכות שמלוות אותנו מהרגע שבו מדינת ישראל הכריזה על מדיניות החירום כדי להתמודד עם נגיף הקורונה ולמרבה הזוועה אם יורשה לנו – ילדי ישראל עדיין נאלצים לעטות את המסכות הללו במהלך יום הלימודים כולו!
תורידו את המסכות

עברו שנתיים מאז שפגשנו את ההנחיה לחסום את איברי הנשימה שלנו עם מסיכה. הרבה מידע הצטבר בנושא אך הוא מפוזר ולא תמיד נגיש. הידע הוא כוח! כולנו יודעים את זה, והודות ליוזמי הפרויקט החשוב הזה תוכלו לקבל מידע על יעילות המסכות, על הנזקים שהן גורמות, ואפילו כלים פרקטיים כיצד לדאוג לילדים שלכם לפטור מהמסכה בבית הספר. חשוב שתכירו את הפרויקט, תיעזרו בו, ותעזרו להפיץ אותו לכמה שיותר אנשים! ביקשנו מעמית שדה לספר לנו בכמה מילים מה הרקע להקמת האתר:

האתר החל כיוזמה של קבוצת הורים שמאסו בדרך שבה מתנהל משרד החינוך, שאינו מכבד את חוקיה של מדינת ישראל בכל האמור לכיבוד זכויותיהם של ילדים הפטורים מעטיית מסיכה ומערים קשיים רבים על ילדים אלו ואף מונע מהם להגיע לספסל הלימודים במידה ולא יעטו מסיכה., הדר גבעוני ועמית שדה זיהו את הצורך והמצוקה והחלטנו להתאגד עם הורים ברחבי הארץ כדי להתמודד עם המערכת. לפני יותר משנה הקמנו קבוצת הורים ואספנו כסף כדי ללכת למהלך משפטי נגד המדינה. לצערנו, כל עורכי הדין שהתייעצנו איתם, היו בדעה שבתי המשפט בעת הזו לא יתנו לנו את הצדק שאנו מצפים לקבל. דרך הפעולה שנבחרה הייתה יותר מקומית ועסקנו בעיקר בהדרכת הורים ועידודם לדרוש באסרטיביות את הצדק המגיע להם. את הכסף שאספנו שמרנו להמשך ואז, לפני מספר שבועות עלה לנו הרעיון להקים אתר אינטרנט חדש וייחודי שיהווה מקור מידע אמין ומקיף לכל נושא המסכות – החל ממידע מדעי על חוסר יעילות המסכות, דרך מידע על נזקיהן ואף מידע משפטי לגבי כל נושא הפטור ממסכה ואיך לפעול מול בתי הספר. גילינו שהציבור זקוק למידע כזה והרבה פעמים קשה למצוא אותו בתוך כל הבלגן וכמויות המידע שרצות ברשת. החלטנו להקים את האתר על מנת לתת את המענה הזה ואף ניצלנו חלק מהכסף שאספנו כדי שהאתר יעמוד בעצמו וללא כל מיני פרסומות מיותרות.

את התכנים המדעיים כותבים עמית שדה ורן ישראלי – שניהם ביולוגיים בעלי תואר שני. התכנים מתווספים ומתעבים מידי שבוע וישנה כוונה להביא עוד כותבים מתחומים שונים שיתרמו את הזוויות שלהם. באתר ניתן למצוא גם קטעי מדיה הממחישים את (חוסר) יעילות המסכות. עיצוב האתר נתון לידיה המסורות של הדר גבעוני.”

מוזמנים/ות לשתף את האתר כדי שכמה שיותר אנשים ידעו שמקור המידע המצוין הזה קיים.

המסכות חייבות לרדת, וזה תמיד מתחיל בלימוד והבנה של הסיבות, ומשם ניתן לפעול.

תגובות למאמר

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
1 תגובה
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
אילת קרמן עטר

כפיית החתולי פרצוף חוסמי נשימה הפכו טרנד שהוא שיא הכעור חוסר הטעם וחוסר השכל שהעדר יכול להפגין. וזה הולך ומחמיר . אני מעולם ולעולם לא אעטה מסריחה. לעולם לא