חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

ב-30/9 נפגשים בבית המשפט המחוזי בלוד
פרשת הסייביוואק: חישפו את המסמכים המושחרים עכשיו! כשנחשפה לראשונה פרשת הסייביוואק ב-2015, והתברר שמשרד הבריאות אישר פה לראשונה חיסון שנועד ליילודים בני שעה מבלי שהיה לו אישור FDA או EMA, וללא ניסויי שלב 3, משרד הבריאות טען בתגובה לתחקיר שלי, כי "מדינת ישראל הינה מדינה סוברנית ולה מערכת רישום תרופות מתקדמת ברמה שאיננה נופלת מרשויות בריאות גדולות ומכובדות כגון ה-FDA, וה- EMA ועל כן ביכולתה לבחון את הנתונים המוגשים אליה ולהעריך אותם ולקבל החלטה באם לרשום תכשיר או לא".
ב-30/9 נפגשים בבית המשפט המחוזי בלוד

או במילותיו של פרופ’ איתמר גרוטו: “מה לעשות שישראל היא מדינה מודרנית ויש לה מערכות בריאות מודרניות שיודעות לקבל החלטות גם כשאין בעצם איזה אבא גדול של FDA שאומר לה מה לעשות”.

לבד מכמה אלפי הורים שילדיהם קיבלו את החיסון, וחלקם פגועים קשה עד היום, רוב האנשים לא שמו לב לדבריו. הם לא הבחינו בנורה האדומה שנדלקה. הם עברו הלאה, לסדר היום.

הם לא הבינו שהילדים האלה, ילדי הסייביוואק, היו הכנרית במכרה הפחם.

מעטים הבינו את משמעות הסיפור הזה – מה זה אומר כשהילד שלך, שזה עתה נולד, קיבל תכשיר שאף מדינה בעולם לא אישרה לתינוקות, ושאין לו ניסויי שלב 3. מעטים הבינו את המשמעות הפשוטה והמצמררת – שזה אומר שהילד שלך הוא שפן הניסוי, הוא המעבדה.

מעטים הבינו שזה אומר, במלים הכי פשוטות, שמשרד הבריאות מכר את התינוקות הישראלים כדי שחברה פרטית תוכל לנופף בחותמת “אושר על ידי משרד הבריאות הישראלי”, כדי לשכנע רשויות אחרות, וכך להרחיב את השווקים שלה.

איך אמר מנכ”ל החברה בראיון ל”וול סטריט אנלייזר” ב-23 ביוני 2017, כשהם פנו לבקש את אישור ה-FDA עבור החיסון למבוגרים? “אז המוצר הומצא בישראל ושימש בהצלחה בלמעלה מ-300 אלף אנשים בבתי חולים בישראל, יילודים. בקבוצה זו, באותם 300 אלף, החיסון הוכח כמאוד בטוח, וחשוב במיוחד, יעיל מאוד”.

פטנט מדהים.

יש לכם תכשיר חדש שאתם רוצים שה-FDA יאשר ויש לכם בעיה עם המחקרים הקליניים? בשביל מה צריך מחקרים?

הנה הפתרון: לוקחים מדינה שנחשבת למתקדמת מבחינת הטכנולוגיה הרפואית שלה, משכנעים את הרשויות לאשר את התכשיר, הופכים את הציבור במדינה למעבדה אנושית, ואז אפשר להציג ל-FDA תוצאות “מדהימות” ממחקר ה”עולם האמיתי”.

העיתונות הכלכלית הבינה היטב את הרעיון. “לעתים נדירות זה קורה בביוטק שיש לך נכס שכבר הוכח מעבר למחקרי שלב 3 – 300 אלף מטופלים כבר קיבלו אותו, לעומת מחקר שלב 3 גדול של חיסונים בן 3000 מטופלים”, התלהב ה-Market Exclusive בפברואר 2017.

נכס. זה מה שהיו הילדים.

אולי עכשיו הפטנט הזה מתחיל לצלצל לכם מוכר?

מה שמדהים הוא שכעת, בניסיון לנרמל את הניסויים העצומים העכשוויים שממשלת ישראל ומשרד הבריאות מבצעים בציבור הישראלי – הם מציגים את הסייביוואק כ”דוגמה” לזה ש”משרד הבריאות כבר קיבל החלטות בעבר מבלי לעבור דרך הרגולטור האמריקני”. עובדה, הנה תראו, “הוא מחולק בארץ מתחילת שנות ה-2000 ורק לאחרונה החל תהליך אישורו ב-FDA”.

במילים אחרות, בניסיון להכשיר את הניסוי העכשווי באוכלוסייה הישראלית, שהפעם הוא לא רק *ללא* אישור FDA כמו ניסוי הסייביוואק, אלא *בניגוד* להחלטת ה-FDA – הממשלה ומשרד הבריאות מציגים את הניסוי הקודם, הפשע הקודם שעשו בתינוקות.

מאז ספטמבר 2018, בדיוק לפני שלוש שנים, פרשת הסייביוואק נדונה בבית המשפט. ההורים, שתובעים את החברה ואת משרד הבריאות, המיוצגים על ידי עורכת הדין ד”ר אהובה טיכו, נלחמים עם הידיים קשורות מאחורי הגב. כדי להוכיח את טענתם, שאכן מדובר היה בניסוי, ושרכיבים שהם חושדים בהתאם לבדיקת המומחים שהחיסון שניתן לילדיהם התבסס עליהם אכן היו בחיסון, הם זקוקים למסמכים הרלוונטיים של משרד הבריאות ושל החברה, וכן לחוות דעת המומחים שייעצו למשרד הבריאות לאשר את החיסון – מי היו המומחים הללו ואיך בדיוק נימקו את המלצתם? אלא שבתהליך גילוי המסמכים, החברה, נחשו מה? כן – דרשה להשחיר את המסמכים (כמובן, בטענה של “סודות מסחריים”), ואת חוות דעת היועצים הם מסרבים למסור.

נשמע מוכר?

כעת אולי תוכלו להבין טוב יותר את הדרישה של ההורים, ולהצטרף לדרישתם למסור לידי המומחים שלהם לצורך הכנת חוות הדעת ולחשוף את:

· המסמכים המושחרים

· חוות דעת המומחים שייעצו למשרד הבריאות לאשר את החיסון

· הפרוטוקולים הנעלמים

ב-30 בספטמבר, בשעה 9:00 בבוקר, הצטרפו להורי הסייביוואק שיפגינו בבית המשפט המחוזי בלוד כדי לפתוח את המסמכים המושחרים. אל תשאירו אותם לבד! אתם כבר יודעים לאן זה מוביל.

תגובות לעצומה

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
3 תגובות
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
Jenny

וואו!!! למה לא שמעתי או ראיתי את זה בשום מקום אחר? לראדונה דומעת על זה כאן!! חייבים להפיץ את הפוסט הזה!!!

רחל

צריך לפרסם את זה לציבור הרחב!! כמעט אף אחד לא שמע על זה אי-פעם.

רמי

מה היו התופעות?