חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

14:01

עדכון חשוב ומצער מבג”ץ: חברות וחברים, אמש לאחר חצות לילה קיבלנו פסיקה מבית המשפט העליון, הדוחה את העתירה החשובה שלנו נגד התו הירוק.

הבשורות הטובות: השופטים לא מבטלים את הטיעונים החשובים, אלא מסמנים את זירת ועדת החוקה כמקום עליו כולנו צריכים להפעיל לחץ עד לביטולו.

האמת היא, שבמשך זמן רב תכננו איך אנחנו מודיעים כאן על הניצחון של העתירה שלנו. לזה ציפינו. זה הדבר ההגיוני שהיה אמור לקרות. אבל לצערנו זה לא קרה.

אנחנו חוששים שפסק הדין של בג”ץ, שמבקש שלא להתעסק בסוגיה שבעיניו היא מדעית, יהווה אור ירוק למדינה להגביר את הרדיפה ואת הצרת רגליהם של מי שלא יכלו להתחסן, או בחרו שלא להתחסן.

החל מעוד שבועיים יטיל התו הירוק מגבלות על אנשים שכבר התחסנו פעמיים במטרה לחייבם להתחסן שוב, זאת למרות שבעת זו דוחים גופי הבריאות הגדולים בעולם את הצורך במנה נוספת. בשם בריאות הציבור, השופטים משאירים לממשלה דלת פתוחה לפגיעה בציבור.

אנחנו מצרפים לינק לפסק הדין על מנת שתוכלו לקרוא אותו בעצמכם. על אף ההחלטה המאכזבת, כולנו שמים לב לירידה בלגיטימציה של התו הירוק –הרבה בזכות המאבק שלנו.רבים יותר ויותר מבינים שהתו הירוק הוא אחיזת עיניים, שמשמשת לצרכים פוליטיים.

לצערנו, החלטת השופטים התקבלה בטרם שמעו את שר הבריאות מודה בקולו שהתו הירוק אינו נדרש אפידמיולוגית. חברות וחברים, אומנם לא הצלחנו מול בג”ץ אבל נמשיך להיאבק בכל זירה אפשרית. המאבק לא תם. הוא לא יכול להיגמר. הוא סיזיפי וארוך. אבל בסופו של דבר אנחנו ננצח. מי שהאמת לצידו, מנצח. אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה. אנחנו ננצח. השפיות תנצח.

תגובות לידיעה

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
2 תגובות
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
אחד שיודע

עצוב מאוד, יום שחור למה שהיה נקרא ״דמוקרטיה״, מסתבר שזו הייתה אחיזת עיניים בלבד..
אנחנו כולנו בדרך לאבדון.

תחזיקו חזק.

אורן

עצוב מאוד! בית משפט שנמנע מלהכריע בסוגיות שבגללן הוא קיים, ולשלם כך הוא נמצא, כבולם, כמאזן את הרשות המחוקקת, ללא שום דיון אמיתי, ללא רדיפת אחרי צדק אי אמת, חיים להם במגדל השן, צופים עלינו הנמלים רצים מתחת. ביזיון, ביץ משפט עליון שבורח מאחריות שלו להגן על האזרח נגש הריבון. איפה אפשר למצוא קישור לפסק דין?