חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

בריאנה דרסן
בריאן דרסן, Ph.D, כימאי בעל רקע נרחב במחקר ובהערכת מידת היעילות בטכנולוגיות חדשות, אמר למנהל המזון והתרופות האמריקאי שהחיסון של פייזר "נכשל בכל חישוב סיכון-תועלת מתקבל על הדעת בנוגע לילדים"
בריאנה דרסן

תרגום: עופרה טל

מאת מייגן רדשו

הוועדה המייעצת של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) תמכה ביום שלישי במתן זריקת הקורונה של פייזר לילדים בגילאי 5-11, חרף התנגדויות עזות שהועלו במהלך הפגישה ע”י מדענים ורופאים רבים.

בריאן דרסן, Ph.D הוא אחד המדענים שהעידו במהלך שימוע בן 8 שעות.

דרסן הוא גם בעלה של בריאנה דרסן שפיתחה פגיעה נוירולוגית חמורה במהלך הניסוי האמריקאי לזריקת הקורונה של אסטרה זניקה ביוטה ב-2020. לאחר שנפגעה מהמנה הראשונה, בריאנה פרשה מהניסוי.

במהלך עדותו בת 3 הדקות, דרסן, כימאי בעל רקע נרחב במחקר ובהערכת מידת יעילות בטכנולוגיות חדשות אמר לוועדה המייעצת של ה-FDA שהחיסון של פייזר “נכשל בכל חישוב סיכון-תועלת מתקבל על הדעת בנוגע לילדים”.

דרסן אמר:

“ההחלטה שלכם נמהרת מדי, מבוססת על נתונים חלקיים מניסויים חלשים, שאינם מספיקים בכדי לחזות שיעורים של תופעות לוואי חמורות וארוכות טווח. אני קורא לוועדה לדחות את השינוי של אישור החירום EUA ולהנחות את פייזר לבצע ניסויים שיוכיחו באופן חד-משמעי שהיתרונות עולים על הסיכונים אצל ילדים. אני מבין ממקור ראשון את ההשפעה שתהיה לכם, או שלא תהיה לכם עם ההחלטה שאתם עומדים לבצע היום.”

דרסן סיפר ל-FDA כיצד אשתו נפגעה באופן חמור בנובמבר האחרון עקב מנה אחת מחיסון הקורונה שניתנה לה במהלך הניסוי הקליני. הוא אמר:

“מאחר ופרוטוקול מחקר דורש שתי מנות, היא נפלטה מהניסוי והגישה שלה לאפליקציית המחקר נמחקה. תגובתה אינה מתוארת בדו”ח הניסוי הקליני שפורסם לאחרונה – 266 משתתפים מתוארים כבעלי אירוע שלילי המוביל להפסקת הניסוי עבורם, עם 56 תגובות נוירולוגיות שנספרו.”

הוא אמר שמאז הוא ואשתו נפגשו עם משתתפים מניסויי חיסון אחרים, כולל ניסוי פייזר לגילאי 12-15, אשר סבלו מתגובות וגורל דומים.

דרסן אמר:

“קבוצות תמיכה של נפגעים גדלות. מספר האנשים החברים בהן הוא לפחות עשרות אלפים. אנחנו חייבים לעשות טוב יותר. הנפגעים בניסוי הם חלק קריטי מנתוני בטיחות החיסון. הם נזרקים הצידה ונשכחים. ה-FDA ידע ממקור ראשון על המקרה שלה ושל אלפי אחרים. ה-FDA גם הצהיר כי המערכות שלהם לא מזהות את הבעיה הזו וכי VAERS אינו מתוכנן לזהות סימנים מרובי סימפטומים. המערכת מקולקלת.”

דרסן אמר שחיי משפחתו השתנו לנצח. “הניסויים הקליניים אינם מעריכים כראוי את הנתונים”, אמר. “ה-FDA, המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (ה-CDC) וחברות התרופות ממשיכים להטות את הקריאות המתמשכות החוזרות ונשנות לעזרה ולהכרה ומשאירים את הנפגעים כנזק טפל.”

הוא הוסיף:

“עד אשר לא נטפל כראוי בנפגעים ונכיר בהיקף הנפגעים המלא שמתרחש במבוגרים, בבקשה, אל תתנו את הזריקה לילדים. יש לכם אחריות ברורה מאוד להעריך כראוי את הסיכונים והתועלות לחיסונים אלו. זה ברור שזה לא קורה”.

“סבלם של אלפים ממשיך ליפול שוב ושוב על אוזניים ערלות ב-FDA. כל אחד מכם נושא באחריות משמעותית היום ויודע שללא ספק, כאשר אתם מאשרים את זה לילדים בגילאי 5-11, אתם חורצים את גורלם של ילדים חפים מפשע והורים חסרי ידע מכיוון שללא ספק, חייהם של חלק מהילדים יגזלו מהם”.

בראיון ל-2News ביום שלישי, בריאנה אמרה שילדיה לא יקבלו את זריקות הקורונה גם אם יאושרו. “אני אגיב לזריקה בלי קשר לחברה המייצרת, ולכן אם לילדיי יש אותו הרכב גנטי כשלי, קיים פוטנציאל גבוה כעת שאותו דבר עלול לקרות גם להם”, היא אמרה.

מאז שבריאנה נפגעה – והנזק שלה אובחן ע”י רופאים במכון הלאומי לבריאות – בני הזוג דרסן נפגשו עם משתתפי ניסוי אחרים ומשפחות עם ילדים שגם הם מאמינים שנפגעו ע”י זריקות הקורונה. הם יצרו קבוצת תמיכה ואתר אינטרנט הנקרא C19 Vax Reactions, על מנת לשתף את סיפורי פגיעות החיסונים שלהם.

ב 26 ביוני, סנטור רון ג’ונסון (R-Wis.) ערך מסיבת עיתונאים כדי לדון בתופעות הלוואי הקשורות לחיסוני הקורונה – בכדי להעניק לאנשים, כולל בריאנה שעברה “התעלמות חוזרת ונשנית” מהקהילה הרפואית, פלטפורמה על מנת לחלוק את סיפוריהם.

על פי KUTV, הקבוצה ממשיכה לתבוע מה-FDA ומה-CDC תשובות ועזרה. אחרי שהתעלמו מהם במידה רבה הם פנו לסנטור של יוטה, מייק לי שכתב מכתב זה ל-CDC ול-FDA בשמם.

למקור הכתבה ולצפייה בסרטון העדות, לחץ כאן

תגובות למאמר

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
1 תגובה
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
בת-ציון

תודה רבה. אתם עושים עבודת קודש. אנחנו מפיצים ככל יכולתנו את הכתבות המעולות שלכם.