חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

המלצות חשובות להורים מחסנים
הפוסט הזה נולד בעקבות פניות של הורים לעמותת חיסונים – בחירה מושכלת שהופנו לקבלת ייעוץ משפטי עקב תופעות לוואי קשות שהתפתחו בעקבות חיסון ורצון של המשפחות למצות את הדין ולדרוש פיצוי על הנזק הרב שנגרם להם.
המלצות חשובות להורים מחסנים

ברוב המקרים לוקח להורים חודשים ואפילו שנים להבין שהם מתמודדים עם פגיעת חיסון של ילדיהם ועוד זמן לא מבוטל לגבש החלטה לגבי פעולה במישור המשפטי. או אז הם מגלים שהנטל הראייתי אינו פשוט וכי אין בידם מסמכים ו/ראיות ברמה המשפטית הנדרשת כדי להוכיח פגיעת חיסון, מה ששומט את הקרקע מתחת לתביעה שכזו

בעקבות כך ניסחנו מספר דגשים והמלצות שנועדו לחזק את העילה לתביעה במידת הצורך:

1. חסנו רק כשילדכם בריא

וודאו שהתינוק או הפעוט שלכם בריא לגמרי. לפחות חודש שבו אין נזלת, חום, פריחה או כל מחלה ויראלית או חיידקית אחרת. כך, במידה וחלילה יתפתחו תופעות לוואי קשות ו/או תסמיני מחלה בולטים מיד לאחר החיסון יהיה קשה לטעון כי מדובר בצירוף מקרים או סיבוך של מחלה קיימת.

2. הקפידו על תיעוד

עקבו באופן מוקפד אחרי שינויים אצל התינוק בעקבות החיסון – לרבות (ולא רק) בכי שונה או דפוסי בכי שונים, קשיים בשינה, שינוי בהתנהגות, במוטוריקה ותנהלו רישום בכתב של מה שקורה עם ילדכם בימים ובשבועות הראשונים שלאחר החיסון. המלצה שלנו: תעדו בוידאו את ילדיכם בבוקר החיסון והקפידו לתעד גם אחרי.

3. דווחו על כל תופעה

דווחו על כל שינוי שאתם מבחינים בו לרופא הילדים המטפל וודאו שהפנייה שלכם והדיווח שלכם תועדו בכתב לתיק הרפואי של הילד.

4. תעדו כל תקשורת עם הגורמים המטפלים

שאלו את הגורם המטפל האם זו תגובה אפשרית לחיסון וציינו באופן מפורש כי הילד חוסן בעודו בריא לגמרי.
בכל פניה לגורם מטפל/רפואי הקליטו את השיחה!
חוקית אתם רשאים להקליט את השיחה עם הגורם הרפואי המטפל אף ללא ידיעתו.
גם אם הרופא מבטל כל קשר לחיסון וממליץ להמשיך לחסן כרגיל (תרחיש שלאור ניסיוננו, יותר מסביר שיקרה) ואתם מחליטים להמשיך לחסן, דאגו שכל ההנחיות לעיל מיושמות לגבי שאר החיסונים.

– – –

אם הרופא המטפל לא זיהה את הסימנים ונתן לכם עצה רפואית שהביאה לפגיעה קשה לחיסון ובהנחה שהקפדתם על תיעוד רפואי ותלונה על תגובות נגד לחיסון גם כשהן היו פחות חמורות, יהיה לכם קל יותר להרים את הנטל הראייתי בבית המשפט ולהוכיח קשר בין הפגיעה לחיסון.

אם תתעלמו מהסימנים, אפילו אלו הנחשבים קלים ולא יהיה תיעוד ותעשו את הקישור רק אחרי שהילד יפסיק לדבר, לזחול או ללכת, ליצור קשר עין או חלילה להפסיק לגמרי לתפקד, למרות הפגיעה הקשה מאד, יהיה לכם קשה ובמקרים מסוימים אף בלתי אפשרי להרים את הנטל הראייתי הנדרש אם תחליטו לתבוע.

חושבים שאנחנו מגזימים עם ההנחיות האלו?

שאין כמעט פגיעות מחיסונים? שהממסד לא מנסה להשתיק אותם ולהתנער מהם?

מוזמנים לעבור על השרשורים שעלו בקבוצה שלנו ולקרוא את מאות הסיפורים שהורים שיתפו שם, כמו הדוגמה הזאת:שרשור שנוצר בשנת 2015, מאות עדויות:
https://www.facebook.com/groups/VaccineChoiceIL/permalink/1660320594201972/

מרץ 2016:
https://www.facebook.com/groups/1407224596178241/permalink/1730973243803373/

שרשור מאפריל 2016:
https://www.facebook.com/groups/VaccineChoiceIL/permalink/1747770548790309/

נובמבר 2016:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1225316060865508&set=oa.1840488992851797&type=3&theater


שירשור מאי 2019:


https://www.facebook.com/groups/VaccineChoiceIL/permalink/2402105216690169/

העמותה איננה גוף משפטי והמידע מתבסס על ניסיון של העמותה בסיוע למשפחות נפגעות חיסונים, וקבלת מידע משפטי כללי.
בכל מקרה פרטי יש לפנות לייעוץ עם עו”ד.

ניתן להפיץ את הידע החשוב הזה גם כתמונה שאפשר להדפיס או לשלוח בוואטסאפ.

תגובות למאמר

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
2 תגובות
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
יעל כהן

אל תיתנו את הילדים אני חוסנתי עם השגחה בגלל בעיות של אלרגיות ותגובות לתרופות …לצערי מאז החיסון סובלת מכאבים בכל הגוף עברתי פרפור פרוזדורים ועדיין בבירורים לא ממליצה לתת לילדים דברים שיכולים להזיק כשהרפאה עדיין לא יודעת איך להתייחס לתופעות הלוואי לא יודעות מה הסיכונים אני בת 56 יודעת להסביר מה היה לי מאז לרופאים הם לא יודעים איך לאכול ולהתייחס …רק השבוע געתי למרפאת כאב פעם ראשונה….אל תקנו סיכון בפרט שהגענו לחסינות עדר….

לידיה

אני חיסנתי את הילדה הגדולה שלי בכל החיסונים חוץ מהחיסון האחרון של גיל שנתיים. לאחר חיסון רוטה בסביבות גיל שנה הילדה שלי לא הפסיקה לשלשל הפסידה חודש שלם בגן ולאחר מכן התחיל הסגר הראשון. ועוד דבר לאחר חיסון גיל 4 חודשים הפכה מתינוקת שמחה רגועה ומתקשרת לתינוקת עצבנית פחדנית ובכיינית. את הילדה השניה אני לא חיסנתי וב”ה היא שמחה חייכנית רגועה ולא מפחדת מאף אחד.