חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

שיעור מקרי המוות מחיסוני הקורונה בקרב ילדים בני 10-17 טיפס לפי 89 לעומת חיסוני השפעת!
בניתוח השוואתי של דיווחי תופעות הלוואי והתמותה בעקבות חיסוני שפעת לעומת חיסוני הקורונה, שערך ד"ר ג'וש גצקאו לפני כחודש וחצי, הוא מצא כזכור שבקרב ילדים בני 10-17 שיעור תופעות הלוואי בעקבות חיסוני הקורונה גבוה פי 30 לעומת חיסוני השפעת, שיעור תופעות הלוואי החמורות גבוה פי 47, ושיעור מקרי המוות גבוה פי 84.
שיעור מקרי המוות מחיסוני הקורונה בקרב ילדים בני 10-17 טיפס לפי 89 לעומת חיסוני השפעת!

כעת, בניתוח חוזר של הנתונים החדשים עד סוף יולי, מתברר שהממצאים חמורים עוד יותר:

* שיעור תופעות הלוואי בעקבות חיסוני הקורונה בילדים גבוה כבר פי 37 לעומת חיסוני השפעת.

* שיעור תופעות הלוואי החמורות בילדים גבוה פי 76 לעומת חיסוני השפעת!

* שיעור מקרי המוות בילדים גבוה פי 89 לעומת חיסוני השפעת!!

מהי הסיבה לעלייה המהירה?

התשובה היא שזה לא ברור – לא ברור האם מדובר בשינוי אמיתי או בעדכון מאוחר של מקרים קודמים שסוף סוף מופיעים כעת ב-VAERS. כך או כך, אלו ממצאים חמורים ביותר. התעלמות מהם פירושה אסון.

תזכורת: הנתונים שניתח ד”ר גצקאו הם ממערכת הניטור האמריקאית VAERS. הוא חישב את שיעור האירועים ל-100 אלף מנות חיסון בכל אחת מקבוצות הגיל – הן עבור חיסוני השפעת והן עבור חיסוני הקורונה, ואז חישב את היחס ביניהם. עבור חיסוני השפעת, החישובים מבוססים על השיעור הממוצע של דיווחים מחמש עונות שפעת, מ-2015-2019.

קישור לדיווחים אודות מקרי המוות ב-VAERS בילדים: https://medalerts.org/vaersdb/findfield.php?EVENTS=ON…

קישור לדיווחים אודות מקרי תופעות לוואי חמורות בילדים: https://medalerts.org/vaersdb/findfield.php?TABLE=ON…

ד”ר יפה שיר-רז (Ph.D. אוניברסיטת חיפה) היא חוקרת במרכז המחקר לתקשורת סיכונים באוניברסיטת חיפה, ומרצה לתקשורת בריאות בתוכנית הבינלאומית בבית הספר סמי ע.

תגובות למאמר

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
13 תגובות
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
בתשבע בגין

מדאיג. חוסר היושר של ההנהגה מדאיג גם הוא.

משה רייש

גם חוסר היושר שיש בכנסת מדאיג וגם שרוב חברי הכנסת שותקים זה מדאיג, כי גם הממשלות הקודמות בראשות ביבי גם לא הראו יושר ונקיון כפיים, הכנסת היא לא אותה הכנסת שהיתה בזמנו בתקופה שהיה בן גוריון ז״ל שבה כתבו את מגילת העצמאות בלהיות עם חופשי בארצנו לעם היהודי שכבר מזמן לא מקיימים את מה שנכתב שם.

יהושע סולטן

סליחה אבל יש לצערנו מסורת. ראה ערך ילדי הגזזת.

אמנון נימוס

מה שמדאיג זה חוסר ההבנה שלכם במדע בסיסי. למחקר הוכנסו ילדים שהתאבדו, ילדים עם מחלות רקע, עם התמכרויות קשות לסמים וכאלו שהתאשפזו בבית חולים על רקע מחלות אחרות. להסיק מזה שהם מתו בגלל החיסון זה בערך לחשוב שמים הם מזיקים כי כל מי שמת שתה מהם. את התגובה הזאת בוודאי ידאגו למחוק באתר של מתנגדי חיסונים, כי את האמת מסתירים. אם מעניין אותכם מחקרים נכונים ואמיתיים שנעשו בזה לא חסר, רק אחסוך לכם את המאמץ ואגיד שהחיסון לא גורם למוות אצל ילדים.

אילנה

לא מחקו תגובה שלך כי אני קראתי ומגיבה עכשיו.אתה טוען שמתנגדי חיסון משקרים.ואתה טוען שהחיסון לא גורם מוות לילדים.אז כנראה פספסת כל החדשות שהראו בטלויזיה .מעניין.
אני אישית אוהבת לבחון כל דבר לםני שאני מאמינה לו.ואין לי כאן מקום לכתוב את כל ההוכחות המפריכות את טענותיך .
אך מציעה לך לםחות לחשוב ובאמת לבחון מדוע הממשלה מתנהגת כה ערמומית? למה ערמומית? מפני שמראים לציבור רק את מה שהממשלה רוצה ומשתיקה קולות של רופאים פרופסורים בתחום שמזהירים מפני החיסון .במיוחדלילדים.מדוע לא נותנת הממשלה לציבור לשמוע את הכל ולהחליט לבד? אם החיסון כל כך טוב ופלאי אז הציבור יבחר בו.אבל לא זה מה שקורה .ממש לא.
כמו שציינתי מקודם אין לי מקום פה להסביר ולהוכיח את הכל.

יהודה חכם

אמנון היקר דונט וורי לא ימחקו את התגובה שלך יש מספיק ראיות לתמותה מהחיסון בן דודי דן חנוך נפטר יום אחרי החיסון מ”תעוקה נשימתית” המוסיקאי ארז ברנוי דום לב בערב של אותו יום בו קיבל חיסון היום שמענו על וטרינר בחיםה שת במפתיע מדום לב אני לא חוקר מקרי מוות אבל גם משרד הבריאות לא חוקר למה????

יהודה חכם

התסבוכת של אביגדור קהלני התחילה בערב של אותו בוקר שקיבל את החיסון השלישי
שחף פלד צעירה שנפטרה אחרי החיסון השלישי
יש עשרות עדויות של אנשים שלא נפטרו וחוו תופעות לוואי חמורות (1 ל 660 לפי ג’סיקה רוז בשימוע לfda) אולי זה לא קשור אבל לא צריך לבדוק??

דבורה

מי שלא מפרסם תגובות שסותרות את דעתו, כנראה לא מספיק בטוח באמת שלו. מצנזר יקר, חשוב על זה אחרי שלא תעלה שוב את התגובה השלישית שלי. האם לא העלית כי זה יעורר ספק בקרב קוראי האתר? האם אינכם מעודדים “בחירה מושכלת”?
המאמר טוען שמקרי המוות עלו פי 89!!!! בחיסון הקורונה לעומת חיסון השפעת, אבל בקישורים שהבאתם אין שום הפניה למתודה, לקבוצה שמולה זה נבדק, מה שכן מובא זה תיעוד של 18 מקרי מוות של צעירים מהעולם שחוסנו. קריאה קצרה מעלה ששניים מהם התאבדו עם הסטוריה של מחלות נפש, עוד צעיר חולה קורונה(!!!!) וצעיר נוסף מובא ללא נתונים כלל – לא ידועה סיבת המוות, לא זמן המוות, לא מקום המוות ולא תאריך החיסון, ספק איך נלקחה העדות על מותו. ומה המתודה שקושרת את שאר המקרים(חלקם עם מחלות רקע ניכרות) לחיסון?
אני יודעת… אני כבשה מהעדר, שטפו לי תמח, הביג פארמה כישפו אותי, אז למה לפחד לפרסם את דעתי? הרי הקוראים שלכם ישר יבחינו באמת.. לא?

נועה

מה המתודה השוללת את הקשר? נראה שמי שאחראי לזהות אוכלוסיות בסיכון למוות מהחיסון לא עושה זאת. הגורם שמפיץ את התכשיר צריך לחקור מדוע התאבד נער עם רקע נפשי בסמוך לחיסון ולשלול את החיסון כ טריגר או להנחות שלא לחסן אוכלוסיה בסיכון עד לחקירה מעמיקה. אלא אם את מאמינה בשיטה המדעית הבדוקה: אין מה לחקור כי זה פשוט לא קשור.

דינה ליאור

שלום רב- את התשובה המתאימה תמצאי בקישור המצורף. וגם חבל שהם לא עידכנו את הקוראים השפוטים שהחוקר וכותבת התקציר שלעיל מגיעים מתחום הקרימינולוגיה/סוציולוגיה/תקשורת. אכן פרופסור ודוקטורית אבל אופס… לא בתחום הרפואה. https://www.kcra.com/article/fact-check-viral-posts-misuse-vaers-data-to-make-false-claims-about-covid-19-vaccines/36068010#

יהודה חכם

עובדה לא צונזרת, הצנזורה היא בצד השני
אני מניח שלא תרצי לשתות חלב עם תאריך תפוגה של לפני חודשיים גם אם אין לו טעם חמוץ לכן הסבירי לעצמך מדוע הוארך תוקף החיסונים של פייזר בשלושה חודשים!!!!!

דינה ליאור

האם לא היה כדאי להדגיש את העובדה שמבצע המחקר הוא אכן פרופסור נכבד ומלומד, ברם בתחום הקרימינולוגיה והסוציולוגיה . וכבר מצאנו שהכותבת הנכבדה של המאמר הזה, העוסקת בתחום התקשורת (גם בריאותית) והחוקר הקרימינולוג ועוד שני עמיתים שלהם, כולם מתחום הקרימינולוגיה כתבו מאמר נגד הסרת/דחייה של מאמרים שאינם תואמים לאג’נדה של הפרו-חיסונים. ויש בכך צנזורה והשתקה של קולות לגיטימיים/ אני למשל, הייתי גם מעלה את הקישור הזה, וזאת כדי לתת פן נוסף לכתבה של הד”ר המכובדת ופרופ’ המכובד ששמם מופיע לעיל. בתו”ב ושנה טובה ובריאה. https://www.kcra.com/article/fact-check-viral-posts-misuse-vaers-data-to-make-false-claims-about-covid-19-vaccines/36068010#

דינה ליאור

חבל שלא מספרים לנו שד”ר ג’וש גצקאו הוא חוקר ומרצה אקדמאי נכבד בתחום הקרימינולוגיה, משפטים וסוציולוגיה. וככל הידוע לי, ישנם כללים מאוד ברורים באקדמיה בקשר לכתיבת מחקרים(?!), שכלל אינם נכללים בתחומי לימודיו ומחקריו האקדמאים של הכותב. וכמו-כן חשוב מאוד לפרט את המגבלות והבעייתיות המאוד גדולה (בלשון המעטה) של שימוש במסד נתונים הנשאב, כמו שהוא, מה-VAERS. ואכן, בעקבות הקורונה היו התייחסויות רבות לנושא של שימוש לקוי, שגוי, ואף מטעה במתכוון של נתוני ה-VAERS. כולל מטעם ה-CDC (גגלו ותגלו). להלן, דוגמית פשוטה לקריאה. VAERS: How to stop misinformation related to the US vaccine database אשמח להתייחסותכם. בכבוד רב, דינה