חיפוש באתר

עשוי לעניין אותך

וידאו שכדאי לצפות

הצטרפות לניוזלטר

הירשמו לדיוורים שלנו ותקבלו עדכונים קריטיים למייל על שמירה על יכולת הסכמה מדעת, בטיחות חיסונים ונושאים חמים שעל הפרק.

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

Untitled design (11)
משרד הבריאות מתכנן להכניס את חיסוני הקורונה לתוכנית חיסוני השגרה עבור בני חמש ומטה לאחר שיאושרו.
Untitled design (11)

חשיפת ד”ר יפה שיר-רז ואתר RTNEWS:

משרד הבריאות מתכנן להכניס את חיסוני הקורונה לתוכנית חיסוני השגרה עבור בני חמש ומטה לאחר שיאושרו, כך מאשר היום יו”ר איגוד רופאי בריאות הציבור פרופ’ נדב דוידוביץ’, למגזין “זמן אמת”.

במלים אחרות, גם אם יוכרז על סיום מצב החירום והקורונה תוגדר כמצב אנדמי, חיסוני הקורונה לא רק שלא ייצאו מחיינו, אלא שמשרד הבריאות מתכנן להפוך אותם לחלק קבוע מחיסוני השגרה.

“אכן, בהמשך, החיסון ככל הנראה ייכנס לחיסוני השגרה מתחת לגיל חמש”, אמר פרופ’ דוידוביץ’. “עדיין לא ברור מתי יאושר, כמובן יעבור את כל התהליכים הרגולטוריים”.

פרופ’ דוידוביץ’, וכן ד”ר אשר שלמון, מנהל היחסים הבינלאומיים במשרד הבריאות, גם צוטטו במספר כלי תקשורת זרים כמי שאמרו לפני מספר ימים שכבר בחודש אפריל מתכננת ישראל להשיק את חיסוני הקורונה לתינוקות החל מגיל שישה חודשים. ואולם, פרופ’ דוידוביץ’ טוען כי מדובר ב”בלבול”, וכי מה שאמר היה שבאפריל צפוי להיכנס לארץ החיסון המותאם לוריאנט האומיקרון שנמצא כעת בשלבי הכנה בפייזר. “דיברתי על החיסון המותאם לאומיקרון ולזנים הנוספים שפייזר מכינים”, הוא אמר בתגובה לשאלה שהועברה על ידי מגזין זמן אמת.

היום פורסם גם שמשרד הבריאות החליט להתחיל לתת בוסטר לפעוטות בגילאי 5-11, כולל מחלימים. זאת, למרות היעדר ראיות כלשהן ליעילות הבוסטר בילדים, ולמרות המלצות מפורשות של ארגון הבריאות העולמי ושל מומחים מובילים בעולם ובישראל נגד מתן מנתן הדחף לילדים. בשלב ראשון יחוסנו ילדים המוגדרים כ”קבוצת סיכון”.

בינתיים עורכת חברת פייזר ניסויים קליניים בתינוקות, במטרה להוריד את גיל החיסון מחמש שנים לשישה חודשים. החברה דיווחה לאחרונה כי בעוד שהמינון של 3 מיקרוגרם יצר תגובה חיסונית מגינה בתינוקות בני 6-24 חודשים, הרי שהוא לא יצר מספיק חיסוניות בבני שנתיים עד חמש. לאור כישלון זה, החברה מתכננת לשנות את הניסוי הקליני שלה ולהוסיף מנה שלישית עבור תינוקות בני שנתיים עד חמש, בתקווה לשפר את התוצאות. החברה גם מתכננת לבדוק מתן מנה שלישית של החיסון בן 10 מיקרוגרם שלה על ילדים בני 5-12.

אם הניסויים האלו יצליחו, פייזר אמרה שתגיש את הנתונים ל-FDA כדי לקבל היתר חירום כבר בזמן הקרוב, במחצית הראשונה של 2022.

תגובות למאמר

הצטרפות לניוזלטר
הודע על
guest
3 תגובות
הישנות ביותר
החדשות ביותר המוצבעות ביותר
פידבקים מוטבעים
צפה בכל התגובות
אהובה

מטורפים!!!

TAL

ימח שמם ושם זכרם רשעים ארורים

aas asd

hasifot.com
החיסונים זה מוות!!!
שואה בעם ישראל